Cennik


Podane niżej ceny prosimy traktować jako orientacyjne. Aktualny cennik dostępny pod nr. tel. 722-150-707

MIAŁ od 580,00 zł / 1t

Miał węglowy  - granulacja 0-25mm

granulacja 0-70mm

 

Węgiel kamienny jest nieustannym liderem pośród paliw służących do ogrzewania wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Począwszy na prywatnych domkach jednorodzinnych, hotelach, produkcyjnych halach przemysłowych a skończywszy na okręgowych przedsiębiorstwach energetyki grzewczej i elektrowniach włącznie.Miał węglowy jest jednym z produktów powstałych w procesie obróbki węgla kamiennego. Jest to najbardziej rozdrobiona forma tego kruszcu, którego ziarna nie przekraczają wielkości sześciu milimetrów.

Należy wspomnieć iż miał jest w dużej mierze produktem ubocznym procesu wydobycia oraz późniejszej obróbki węgla. Ma to swoje zalety jak i wady. Do niepodważalnej korzyści można zaliczyć jego niższą cenę w stosunku do pozostałych rodzajów węgla. Mały rozmiar ziarna pozwala również na pakowanie w worki, np. po 25kg – łatwe w transporcie i przechowywaniu. Niestety niższa cena jest związana z mniejszą kalorycznością oraz większym zanieczyszczeniem surowca. Proces spalania miału daje więcej produktów ubocznych – szlaki i popiołu. Przesypywanie w pomieszczeniach zamkniętych jest związane z dużą ilością unoszącego się pyłu węglowego, przez co należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę płuc, w których może się on osadzać.

Ekogroszek od 780,00 zł / 1t
Ekogroszek Gold 830,00 zł/ 1t

Popularne paliwo stałe, uzyskiwane w procesie mielenia węgla kamiennego, ewentualnie brunatnego. Typ węgla opałowego często stosowany w piecach z automatycznymi podajnikami, które świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie całodobowa obsługa kotła staje się uciążliwa lub wymagałaby zatrudnienia etatowego pracownika.Do najważniejszych właściwości należą: wysoka kaloryczność, powyżej 24MJ/kg oraz niska zawartość związków siarki, poniżej jednego procenta. Warto wspomnieć o małej zawartości wody jak i związków niepalnych. Dzięki temu w efekcie spalania ekogroszek produkuje minimalną ilość popiołu a przekazywane do atmosfery trujące związki siarki mieszczą się w dopuszczalnych normach. Jest informacja niezwykle ważna szczególnie w czasach nieustannego zaostrzania przepisów dotyczących maksymalnej emisji siarki do atmosfery.

Ekogroszek to skondensowane ciepło, pozwalające zaoszczędzić czas i miejsce potrzebne do przechowywania oraz obróbki drewna. Kilka ton mieszczących się w małej piwnicy z powodzeniem jest w stanie zastąpić wiele metrów sześciennych nawet skrupulatnie ułożonych drewnianych klocków.

Ekogroszek Premium od 900,00 zł / 1t

 

 

Groszek od 750,00 zł/ 1t

 

 

Pośród różnych rodzajów dostępnego na rynku węgla kamiennego, groszek wyróżnia się przede wszystkim gabarytami pojedynczej bryły. Zaopatrując gospodarstwo domowe lub firmę w dany rodzaj węgla powinieneś zastanowić się, który z dostępnych będzie najbardziej efektywny w Twoim kotle opałowym. Znaczenie mają takie parametry, jak np. rozstaw ruszt paleniska (możliwość przepadania niespalonego opału do popielnika).Groszek jest to zmielony węgiel kamienny a jego średni rozmiar mieści się w przedziale od 8 do 50 mm. Do uzyskania pożądanej wielkości używa się wyspecjalizowanych kombajnów, mielących większe bryły. Wspomniana wielkość zapewnia dokładniejsze spalanie w porównaniu z tradycyjnymi bryłami węgla. Efektem jest wyższa czystość popiołu i mniejsza ilość szlaki, powstałej w efekcie procesu spalania. Nie jest to jedyny czynnik zwiększający jego opłacalność. Należy wspomnieć o wysokiej kaloryczności, która ma zasadniczy wpływ na ilość spalanego kruszcu.

Nieustanny rozwój technologii przyczynił się do popularyzacji automatycznych podajników opału. Groszek świetnie nadaje się do stosowania w tego typu systemach.

Orzech od 830,00 zł/ 1t

Orzech granulacja 40-70mm

 

Orzech to paliwo wytwarzane z węgla kamiennego. Zaletą tego rodzaju węgla jest niska zawartość siarki, która ma wpływ na ilość zanieczyszczeń dostających się do atmosfery w trakcie spalania tego paliwa. Dodatkowo węgiel orzech pali się długo dając wysoką temperaturę.

Po spaleniu nie powoduje osadzania się sadzy w urządzeniach grzewczych, pozostawia jedynie niewielką ilość popiołu. Ma ciemny granitowy kolor. Jego wymiary to od 50mm nawet do 100 mm w jednej bryłce. Jest popularny i kaloryczny, co daje dobrą jakość w niskiej cenie.

Orzech Premium od 930 zł / 1 tona luz

Ziemowit

Piast  

Koks od 1419,00 zł/ 1t

Koks granulacja pow. 40mm

 

Koks granulacja do 40mm

 

Koks jest to paliwo z niewielkimi zanieczyszczeniami, pozyskiwane z węgla. Jest to stały materiał węglowy pochodzący z destylacji rozkładowej niskiej popiołu, o małej zawartości siarki węgla kamiennego. Koks z węgla jest
szary i twardy.

Palenie koksu wytwarza mniej gazu generatorowego, który stanowi mieszanka tlenku węgla i azotu. Zaletą koksu jest wysoka kaloryczność, co daje wyższą wartość opałową w porównaniu do zwykłego węgla kamiennego. Daje większą temperaturę w stosunkowo krótszym okresie czasu. Często stosowany do opalania budynków o dużej powierzchni, wymagających utrzymania stałej temperatury.

Kostka od 870,00 zł/ 1t

 Kostka granulacja 60-200mm

 

Węgiel kostka to opał przeznaczony do palenia w piecach żeliwnych i stalowych. Ma niską zawartość siarki, co znacznie ogranicza osadzanie się sadzy w kominie.

Kostkę można bez problemu mieszać z paliwami słabymi ( trociny, drewno, pelet, węgiel brunatny itp.).

Największą zaletą tego rodzaju węgla jest bardzo długi czas utrzymania temperatury i tlącego się żaru. Generuje on również bardzo wysokie temperatury. Jego wymiary to od 60mm do 200mm w jednej kostce.

Brykiet Niemcy Union Heiz Profi 850 zł / 1 tona

Wartość opałowa 20mj / kg

max popiół 3%

max siarka 0,3 %

 

wymiary 80x60x50 mm

Węgiel w workach od 13,00 zł / 20kg

Węgiel dostępny w workach, które są składowane pod dachem.

 

 

Wypalacz Sadzy - Kominiarz 15 zł /1 szt.

Wypalacz Sadzy - Kominiarz 1szt=1kg . Ekologiczny preparat ułatwiający czyszczenie kotła oraz komina. Pozwala wyeliminować twarde złogi osadów i szlaki, zanieczyszczenia przewodów kominowych sadzą. Poprawia wymianę ciepła, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisji pyłów i gazów. Poprawia sprawność kotła.

Podpałka sosna/świerk od 5 zł / 1 szt.

waga ok. 4 kg

 

Podpałki / rozpałka od 1,00 zł / 1 szt.

Podpałki w kostkach, płynie itp.

Butla Gaz 11kg / wymiana 54,99 zł / 1szt.

Propan-Butan

AmeriGas

Brykiet drzewny walec od 750,00 zł / 1 tona

worek ok. 20kg 15,00 zł

Brykiet drzewny ruf - twarde drewno od 850,00 zł / 1 tona

worek 10kg sosna 8,50 zł

 

worek 10kg twarde drewno 9,50 zł

Pellet Energy od 999,00 zł / 1 tona

Dostępny

6 mm - worek 15kg 14,99 zł

 8 mm - worek 20kg 19,98 zł

Carbosmar od 29,99 zł / 1 litr

1 litr 29,99zł

5 litrów 129,99zł

 

Carbosmar to płynny dodatek do kotłów na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym.

Stosując Carbosmar zyskujesz:

oszczędność prądu do 50%

wysisza kocioł

chroni przed korozją

2x mniej popiołu

poprawia pracę kotła